Інтерактивні карти

Thetruesize.com– 

інтерактивна карта реального розміру країн

 https://thetruesize.com/#?borders=1~!MTUwNDQyOTc.NTgyNDcyNg*MzA2MDI1MTA(Njg4OTYxOQ~!CONTIGUOUS_US*MTAwMjQwNzU.MjUwMjM1MTc(MTc1)MA~!IN*NTI2NDA1MQ.Nzg2MzQyMQ)MQ~!CN*OTkyMTY5Nw.NzMxNDcwNQ(MjI1)Mg

Хоч би як намагалися картографи перенести зображення земної поверхні на площину, похибок не уникнути – спотворюються або форми, або відстані, або площі. Тому звичні карти світу, побудовані зазвичай у проєкції Меркатора, насправді не відтворюють дійсність, а співвідношення площ країн світу не є правдивими. Thetruesize – відмінний безкоштовний ресурс, у межах якого можна наочно порівнювати між собою реальні розміри країн у межах інтерактивної карти світу.

Як працювати з картою

Після вказання у рядку пошуку назви країни англійською мовою, система автоматично зображуватиме контур відповідної країни, який можна переміщати, накладаючи на карту світу. У залежності від георафічної широти розмір і форма контуру змінюватимуться. Наприклад, розміри Китаю й США насправді не настільки менші за розміри Росії, як це здається на звичайній карті світу.

Як це можна використати

Ця карта стане справжньою знахідкою на уроках географії та історії. З її допомогою можна побачити реальні співвідношення площ окремих країн без спотворення, якого не вдається уникнути у звичайних умовах. 

Карта спадщини ЮНЕСКО – 

Unesco.org/interactive-map

http://whc.unesco.org/en/interactive-map

Усі видатні культурні і природні пам'ятки, які вважаються унікальними і найцікавішими на планеті, об'єднані у спадщину ЮНЕСКО. Які пам'ятки є в межах певної країни? Чи рівномірно вони поширені? Які бувають їхні типи і ранги? Відповіді на ці питання  можна знайти на спеціальному ресурсі UNESCO World Heritage.

UNESCO World Heritage – офіційний сайт міжнародної організації ЮНЕСКО. У межах цього ресурсу можна переглянути інтерактивну онлайн карту розташування об'єктів світової спадщини. 

Як працювати з UNESCO World Heritage

Крапками різного кольору представлені об'єкти відповідних типів (культурні, природні або змішані). При наведенні мишкою автоматично відкриється віконце з назвою і світлиною. При натисканні на кольорову крапку система автоматично перенаправить на сторінку з детальною інформацією про об'єкт.
Ресурс досить зручний – карта масштабується, є система фільтрів для швидкого пошуку.

Як це можна використати на уроках


Ресурс UNESCO World Heritage стане справжньою знахідкою на уроках географії та історії. Його можна використовувати як з ознайомчою, так і з навчальною метою, аналізуючи культурну та природну спадщину окремих країн світу.


Карта зміни берегової лінії при піднятті рівня моря – Flood.firetree.net

Про глобальне потепління, танення льодовиків та підйом внаслідок цього рівня води у Світовому океані говорять давно. А ось побачити наочно, що станеться з прибережними територіями можна побачити на спеціальній інтерактивній карті.
Flood Maps – інтерактивна карта, за допомогою якої можна відстежити, що станеться з прибережними містами, якщо вода підніметься хоча б на один метр.

Як працювати з Flood Maps 
Як це можна використати на уроках
У правому верхньому куті інтерфейсу міститься опція, за допомогою якої можна обирати рівень підвищення Світового і океану і відповідно до цього спостерігати, як зміниться берегова лінія у світі. 
За допомогою Flood Maps можна досліджувати і аналізувати, як зміниться площа суходолу в цілому і в певних регіонах (карта добре масштабується). 
Наприклад, підвищення рівня Світового океану на 13 метрів досить, аби Кримський півострів став островом. При максимальному підвищенні на 60 м значна частина Херсонської, Миколаївської та Одеської областей опиниться під водою. 

Інтерактивний глобус різних геологічних епох на порталі Dinosaurpictures.org

Для більшості школярів тема тектонічної,геологічної та морфологічної будови Землі є однією з найскладніших. Однак їхнє ставлення зміниться після ознайомлення з ресурсом Dinosaurpictures.
Dinosaurpictures – інтерактивна карта, за допомогою якого можна переглянути, як виглядала земна поверхня в цілому, чи якоб була територія, на якій зараз розташоване певне місто, у різні геологічні епохи.
Наприклад, так виглядала земна поверхня в Юрський період (170 млн. років тому), рожевою точкою показана територія, де зараз розташований Харків.

Як працювати з Dinosaurpictures

На ресурсі земна поверхня показана у різні геологічні епохи. Орієнтуватися можна за еволюційними епохами або, обираючи роки. Для кожного періоду є короткий опис процесів, що відбувалися на планеті в той час. 
Можна ввести в рядок пошуку назву будь-якого сучасного населеного пункту і подивитися, як виглядала земна поверхня у відповідному регіоні у будь-яку геологічну добу. А скориставшись стрілочками ← і →, можна послідовно подивитись як змінюються геологічні епохи.

Як це можна використати на уроках

За допомогою Dinosaurpictures можна наочно показати школярам, як змінювався вигляд земної поверхні упродовж геологічної історії. Також цей ресурс стане знахідкою при створенні науково-дослідницьких робіт МАН з геології, морфології та тектоніки або інших шкільних проєктів.

                               Країни Європи у малюнках



Немає коментарів:

Дописати коментар